Terrinfat Kina 1700-tal
2018-03-03
524481
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
TERRINFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, lambrekängbård, botten med sigillmärke, längd ca 39 cm
Glasyrnagg