Collier örhängen 1 par biwapärlor smaragder
2018-03-06
524211
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
ÖRHÄNGEN, 1 par, COLLIER, förgylld oädel metall, 3-radigt, odlade biwapärlor, fasetterade smaragder och vita stenar, collier med avslut av reglerbar textiltråd, örhängen med krokar, höjd 5,5 cm, etui medföljer
Flertalet stenar med hack och skador, 3 smaragder saknas