Ljusstakar Regency

Ljusstakar Regency
Ljusstakar Regency
Ljusstakar Regency
Ljusstakar Regency
Ljusstakar Regency
Ljusstakar Regency
Ljusstakar Regency
Ljusstakar Regency
Ljusstakar Regency
Ljusstakar Regency

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, Regency, sannolikt England, Thomas Hopes art, brännförgylld och mörkpatinerad brons, tripodformat postament med bevingade gripar, pelare med palmetter och växtornamentik, krönt av akantusblad, bladhölstrad ljuspipa, lösa manschetter, höjd 33,5 cm

Smärre slitage, ställvisa bättringar

524168

2018-03-12