Antik kaukasisk orientmatta sannolikt Karabagh
2018-03-12
523907
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 12 000 SEK |
ORIENTMATTA, Kaukasien, sannolikt Karabagh, antik ca 1870-1890, kelleh, kufisk bård, ca 485 x 186 cm
PROVENIENS: Inköpt hos JP Willborg, Stockholm
Ställvis hårt sliten, lagningar, trampveck, kortsidorna något reducerade