Kaffekanna sockerskål empirestil
2018-03-01
523586
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
KAFFEKANNA, SOCKERSKÅL, silver, GAB, Stockholm 1906 resp 1903, empirestil, sockerskålen invändigt förgylld, godronnerat liv, höjd 30 resp 14 cm, vikt 686 resp 272 g
Kannan med inskription, smärre repor