Hans Hedberg vas
2018-03-04
523171
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
HANS HEDBERG (1917-2007) vas, Biot, Frankrike, starkeldsfajans, spräcklig glasyr i rött och svart, signerad HHg, höjd 10,5 cm
fotnagg, senare inristat nummer i botten