Ring 18 k vitguld diamanter
2018-03-01
522827
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
RING, 18 k rodierat vitguld, 5 diamanter med rosenslipning, 8 carréslipade syntetiska safirer, Stig Gusterman, Stockholm 1943, ringstorlek ca 16 mm, vikt ca 8,4 g
Blå stenar med slitage, hack och repor, diamanter med enstaka hack