Bojaner Kina 1700-tal
2018-02-24
522735
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
BOJANER, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av flodlandskap med pagoder samt fiskare i underglasyrblått, höjd ca 21-22 cm
Slitage, en med spricka i botten