Uppläggningsfat Kina 1700-tal
2018-02-24
522650
| Klubbat belopp | 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, brättet med lambrekängbård, längd ca 32,5 cm
Kantlagningar