Tallrikar Kina 1700-tal
2018-02-24
522646
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
TALLRIKAR, 3+1, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av figurscen samt trädgård i underglasyrblått, diameter ca 22,5 cm
Nagg, sprickor, lagningar