Tallrikar Kina 1700-tal
2018-02-23
522154
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TALLRIKAR, 2 st., porslin, Kina, Kangxi (1662-1722) samt Qianlong (1736-1795), dekor i famille vertefärger och underglasyrblått, diameter ca 22-23 cm
Nagg, slitage