Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose
2018-02-23
522129
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TALLRIKAR, 2+1+1, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), famille rose, dekor i emaljfärger samt järnoxid, diameter ca 23 cm
Nagg, sprickor, lagningar