Bojan Kina 1700-tal Famille rose
2018-02-23
522113
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BOJAN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av fenixfågel på klippavsats bland pion i emaljfärger samt järnoxid, höjd ca 19 cm, trälock samt sockel medföljer
Spricka, fotringen med nagg, originallock saknas