Tallrikar 7 st Kina 1700-tal
2018-02-25
522011
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TALLRIKAR, 7 st (4+2+1), porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), olika dekorer i imarifärger av flodlandskap och trädgårdsmotiv, diameter ca 22-23 cm
Nagg, en med spricka