Tulpanvas Kina 1800-tal
2018-02-20
521384
| Klubbat belopp | 4 800 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TULPANVAS, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, dekor av flodlandskap med pagoder, figurer samt tårpil i underglasyrblått, höjd ca 26 cm