Ask med spelutensilier Kina 1800-tal
2018-02-24
521170
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
ASK MED SPELUTENSILIER, lackarbete, Kina, Kanton, 1800-talets mitt, inredning med fem mindre askar, tolv spelkortsbrickor, spelmarker i pärlemor (ca 50 stora rektangulära marker, ca 18 små rektangulära marker, ca 10 runda marker) samt spelkort, askarna med monogramdekor, ca 29 x 36 cm
Sprickor, skador, slitage