Stekfat Kina 1700-tal
2018-02-16
520513
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av flodlandskap med hus samt bananplanta i underglasyrblått, brättet med lambrekängbård, längd ca 42 cm
Nagg, slitage