Brosch 18 k vitguld diamanter
2018-05-09
520367
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 12 000 SEK |
BROSCH, 18 k vitguld, 1920-tal, odlad vit saltvattenspärla, carréslipade safirer resp. briljantslipade diamanter totalt ca 1,66 ct, ostämplad, geometrisk dekor, millegrifferad kant, 24x39,5 mm, vikt 10,2 g