Mjölkkanna silver Moskva
2018-02-15
520254
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
MJÖLKKANNA, silver 875, rysk empire, godronnerad dekor, handtag av skuret elfenben, invändig förgyllning, oidentifierad mästarstämpel, stämplad Moskva probör Nicolay Dubrovin, 1826, importstämplad Warszawa efter 1920, höjd 17,5 cm
Liv med hål, handtag med skador