Karel Appel akryl

Karel Appel akryl
Karel Appel akryl
Karel Appel akryl
Karel Appel akryl
Karel Appel akryl
Karel Appel akryl
Karel Appel akryl
Karel Appel akryl
Karel Appel akryl
Karel Appel akryl

Klubbat för:

70 000 SEK

Utropspris

75 000 SEK

KAREL APPEL (Holland 1921-2006): Komposition, signerad Appel, akryl på papper fäst på duk, 56 x 76 cm
Äktheten bekräftad av Jan Nieuwenhuizen Segaar.

PROVENIENS: Galerie Ellté, Stockholm 1976

520203

2018-03-12