Lisa Larson figurin
2018-02-13
519730
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LISA LARSON, figuriner, 2 st, varav "Amalia", stengods, Gustavsberg, delvis glaserad, formgiven 1958-1973, signerad Gustavsberg, Amalia, LL, samt figurin ur serien All världens barn, höjd ca 17 respektive 11 cm
Slitage, figurin Amalia med glasyrnagg på bokens ena hörn