Kaffeservis 23 dlr porslin Rosenthal Pompadour
2018-02-18
519534
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
KAFFESERVIS, 23 dlr, porslin, Rosenthal "Pompadour", 1900-talets andra hälft, bestående av, 10 koppar med fat, 10 assietter, sockerskål, gräddkanna och kaffekanna, ca 25 cm
Några mindre nagg och ställvis förlust av förgyllning