Fat Japan Imari
2018-02-09
519049
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
PRAKTFAT, porslin, Japan, 1900-talets första hälft, Imari, dekor av reserver med fåglar och blommor i emaljfärger, järnoxid samt guld, i centrum blomsterkorg, botten med märke, diameter ca 45 cm
Fotringen med nagg