Bestickdelar 1800-tal
2018-02-08
518824
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BESTICK, 11 dlr, silver, 1800-tal, bestående av: 6 bordsgafflar, 2+1+1+1 matskedar, snarlik modell (gammal fransk), längd 18-22,5 cm, vikt ca 585 g
Gravyr, bruksslitage