Lockurna Kina 1900-tal
2018-02-07
518576
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, balusterformad, dekor av reserver med figurscen samt fågel vid pion och prunus i emaljfärger och underglasyrblått, höjd ca 37 cm
Lockknoppen med spricka