Kina 1800-tal
2018-02-07
518351
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SKÅL, TALLRIK, ASSIETTER, 5 dlr., porslin, Kina, 1800-tal, varierande dekor i emaljfärger samt järnoxid, diameter ca 14-23 cm
Nagg, tallriken lagad