Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose
2018-02-07
518042
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 4 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, varierande dekor i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 23 cm
Nagg, sprickor, en tallrik med kantretuscher