Carl Julius Åkerman dosa silver och sköldpadda
2018-02-03
517700
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
CARL JULIUS ÅKERMAN (verksam Mariestad 1841-1870), dosa med lock, sköldpadda samt silvermontering, skuren dekor, stämplad Mariestad 1857, höjd 4, diameter 8 cm
Omfattande skador och lagningar