Lockurna 1800-tal
2018-02-01
517213
| Klubbat belopp | 3 800 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-tal, balusterformad, dekor av prunusblom i underglasyrblått, botten med fyra karaktärers märke, höjd ca 37 cm
Locket med mindre nagg