Lockurna Kina 1800-tal
2018-01-31
517103
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-talets slut, dekor av dubbla lyckotecken samt växtslingor i underglasyrblått, botten med fyra karaktärera märke, höjd ca 45 cm
Invändigt med glasyrsprickor