Kaffekanna sockerskål empirestil
2018-01-31
516931
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 500 SEK |
KAFFEKANNA, SOCKERSKÅL, silver, GAB, Stockholm 1906 resp 1903, empirestil, sockerskålen invändigt förgylld, godronnerat liv, höjd 30 resp 14 cm, vikt 686 resp 272 g
Kannan med inskription, smärre repor