Brosch 18 k guld kamé
2018-02-01
516839
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
BROSCH, 18 k guld, skuret snäckskal föreställande mansprofil med polisonger, 1800-talets andra hälft, stämplar saknas, höjd 6 cm, total vikt ca 15,8 g, originaletui
Kamé med smärre spricka, lagningar, tennlödningar, skador och bristningar