Skål och tallrik Kina 1700-tal
2018-01-30
516787
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SKÅL, TALLRIK, 2 dlr., porslin, Kina, 1700-tal, dekor i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 21-24 cm
Skålen med sprickor, lagning, tallriken med slitage