Tallrikar Kina 1700-tal
2018-01-30
516764
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TALLRIKAR, 6 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, imari, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, järnoxid samt guld, diameter ca 23 cm
Nagg, en med spricka