Uppläggningsfat Kina 1700-tal
2018-01-30
516627
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av figurscen på trädgårdsklippa i underglasyrblått, kälningen med taggbård, brättet med blomsterbård, längd ca 35 cm
Nagg