Bordsdekoration Kina 1900-tal
2018-01-27
516132
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
BORDSDEKORATION, cloisonné samt mineraler, Kina, 1900-talets första hälft, i form av blommande träd, bestående av bland annat nefrit, kvarts samt turkoser, höjd ca 46, längd ca 30 cm
Smärre nagg