Bålskål Kina 1700-tal
2018-01-26
515741
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BÅLSKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av fågelpar vid pion i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, diameter ca 26 cm, höjd ca 12 cm
Sprickor, nagg