Oidentifierad konstnär omkring 1800 Älvkarleö
2018-01-26
515726
| Klubbat belopp | 6 800 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (Sverige, omkring 1800): Motiv från Älvkarleö vid Dalälven, olja på duk fäst på pannå (masonit), 36,5x49 cm, förgylld ram med dekor av pastellage