Golvurna porslin Kina
2018-01-24
515326
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
GOLVURNA, porslin, Kina, 1900-talets början, med hänklar, dekor i underglasyrblått med fåglar och pioner, höjd 58 cm
Fotring med nagg, mynning med glasyrspricka