Fat Kina 1800-tal
2018-01-24
515323
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
FAT, porslin, Kina, 1800-talets slut, dekor av fågelpar på trädgårdsklippa vid pion samt prunus i emaljfärger och sepia, diameter ca 34 cm
Slitage