Tallrikar Kina 1700-tal famille rose
2018-01-24
515202
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TALLRIKAR, 4 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, europeiserande dekor av strödda blommor i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 23 cm
Smärre nagg