Röllakan Sverige art deco 1935
2018-02-01
515162
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 20 000 SEK |
MATTA, röllakan, Sverige 1930-tal, art deco, enligt uppgift hemslöjden i Norberg, monogram IGA (Iris och Gösta Adamsson, samt datering 1935, 430 x 292, skador, fläckar, slitna fransar