Kaffekanna Kina 1700-tal famille rose
2018-01-24
515128
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
KAFFEKANNA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, europeiserande dekor av girland med rosor i emaljfärger, järnoxid samt guld, centrum med blomsterbukett, säkerhetskedja i metall, höjd ca 25 cm
Pipen samt locket med lagningar