Guanyin Kina 1700-tal
2018-01-23
514946
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
GUANYIN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), blanc de chine, höjd ca 42 cm
PROVENIENS: inköpt på Christie´s South Kensington i London 2005
Lagning, avslag