Bojaner Kina 1800-tal
2018-01-23
514901
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BOJANER, 1 par, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, dekor av dubbla lyckotecken samt växtslingor i underglasyrblått, höjd ca 20 cm
En med två hårfina kant sprickor