Buddha brons Tibet 1700-tal
2018-01-21
514754
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
BUDDHA, förgylld samt bemålad brons, Tibet, 1700-tal, höjd exkl. ställ/sockel ca 13 cm
Ursprungligen del av större figur, slitage, bristningar