Tallrikar Kina 1700-tal
2018-01-28
514746
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, två st, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), dekor i emaljfärger av blomsterbuketter och festonger, förgylld kant, diameter ca 23 cm
Några små nagg och slitage längs kanterna. Dekoren med ställvis slitage.