Plakett porslin Kina
2018-01-22
514469
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
PLAKETT, porslin, Kina, 1900-talets slut, dekor av figurscen under tall i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi, två sigill, ca 75x22 cm, ej inramad
Smärre kantnagg