Tekanna
2018-01-19
514358
| Klubbat belopp | 1 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TEKANNA, silver, 1900-talets första hälft, troligen Indien, med dekor av av bland annat figurer samt elefantformad pip, svenska importstämplar, längd ca 23 cm, vikt ca 563 g
Smärre bucklor