Uppläggningsfat Kina 1700-tal
2018-01-19
514284
| Klubbat belopp | 450 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, brättet med lambrekängbård, längd ca 28,5 cm
Nagg